dietetyk medyczny mgr Patrycja Sankowska-Świebodzińska

Tytuł dietetyka zdobyłam na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, gdzie ukończyłam studia magisterskie, jako najlepsza absolwentka kierunku Dietetyka w roku 2014/2015. Tematem mojej pracy dyplomowej była „Jakościowa ocena sposobu żywienia i stanu odżywienia kobiet z zespołem policystycznych jajników (PCOS)”. W 2016 r. moja praca magisterska została wyróżniona, jako jedna z najlepszych prac w konkursie podczas VII Konferencji Żywienie Zdrowie i Choroby we Wrocławiu. W 2018 roku ukończyłam kurs psychodietetyka.

Doświadczenie zawodowe uzyskałam dzięki pracy w gabinetach dietetycznych (po ukończeniu studiów licencjackich), praktykach zawodowych m.in. w szpitalach i poradniach w Szczecinie. W zawodzie dietetyka pracuję, już od 11 lat, a mój bagaż doświadczeń stale rośnie.

Podejście do racjonalnego żywienia opieram na stałym kształceniu swoich umiejętności. Uczestniczę w licznych konferencjach i kursach oraz śledzę nowinki żywieniowe i medyczne. 

Jestem również edukatorem żywieniowym. Prowadzę liczne prelekcje i warsztaty o tematyce żywieniowej/medycznej dla dzieci i dorosłych. Do współpracy zapraszają mnie między innymi szkoły, przedszkola, placówki medyczne, kluby fitness, stowarzyszenia, instytucje, prywatne firmy i różne media. 

Poniżej przedstawiam niektóre z projektów, w których miałam przyjemność brać udział:

  • Od 2016 roku współpracuję z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków koło w Wałczu.
  • W latach 2018-2019 współpracowałam z Firmą Victoria Cymes przeprowadzając w ramach projektu 68 zajęć edukacyjnych w szkołach.
  • W latach 2019-2022 przeprowadziłam ponad 200 h zajęć dla seniorów w ramach projektów ze współpracy z Fabryką Aktywności Senioralnej na terenie Gminy Mirosławiec.
  • W latach 2020-2022 aktywnie uczestniczyłam w realizacji zajęć z projektów Stowarzyszenia Lider Wałecki, gdzie przeprowadziłam 120 h zajęć na terenie Gminy Tuczno.
  • W roku 2020 prowadziłam zajęcia w ramach projektu „Nadwaga nie pomaga” dla mieszkańców Miasta Wałcz.
  • W 2022 przeprowadziłam cykl warsztatów dotyczących zdrowego stylu życia w ramach realizacji zadania pn.: „Działania edukacyjne w zakresie ochrony przyrody, zdrowego stylu życia oraz gospodarki odpadami dla mieszkańców powiatu wałeckiego” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
  • W latach 2022-2023 realizowałam zajęcia nt. prawidłowego odżywiania dla mieszkańców Gminy Lubasz.
  • Od 2020 roku cyklicznie prowadzę zajęcia i konsultacje z dietetyki i żywienia dla pracowników z niepełnosprawnościami w ramach rehabilitacji społecznej w formie konsultacji zbiorowej lub indywidualnej. Miejsce realizacji Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Wałczu.

Prowadzę Centrum Dietetyki Medycznej Zdrowia i Urody „BALANS” i układam plany żywieniowe dla osób zdrowych i ze schorzeniami dietozależnymi. W latach 2013-2015 redagowałam artykuły medyczne i żywieniowe dla czasopisma Food Forum. W roku 2016 zostałam nominowana do nagrody „Laur Powiatu Wałeckiego” w kategorii czyny społeczne. W 2018 roku otrzymałam 1 miejsce w dziedzinie Orły Medycyny Wałcz. W 2019 roku wręczono mi nagrodę Kobiety Biznesu podczas II Kongresu Kobiet w Tucznie.

Certyfikaty, dyplomy i kwalifikacje

Z doświadczenia wiem, że z każdym sukcesem moi Pacjenci zmieniają swoje podejście do świata – stają się pewniejsi siebie. Pragnę dać im możliwość zmian, dlatego oprócz poradnictwa dietetycznego (prowadzonego w moim gabinecie), aktywnie promuję zdrowy styl życia, a efekty metamorfozy moich wybranych pacjentów można zobaczyć na https://dietetyk-medyczny.com/coaching/metamorfozy-dietetyczne/ . Obecnie w moim gabinecie dietetycznym pacjenci mogą skorzystać również z konsultacji z psychologiem i wspomóc zmianę swojej sylwetki poprzez nieinwazyjne zabiegi na ciało, dzięki czemu efekty ich dieto-terapii są skuteczniejsze. 

Czym jest dla mnie dietetyka? Przede wszystkim życiową pasją, którą mogę realizować przez pracę z innymi ludźmi. Uznanie moich pacjentów i uzyskane przez nich rezultaty są dla mnie największym sukcesem i motywacją do dalszego działania. Zapraszam do współpracy bezpośrednio w gabinecie oraz online poprzez mój sklep internetowy na https://dietetyk-medyczny.com/shop/