dietetyk medyczny mgr Patrycja Sankowska

Tytuł dietetyka zdobyłam na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie,gdzie ukończyłam studia magisterskie, jako najlepsza absolwentka kierunku Dietetyka w roku 2015/2014. Tematem mojej pracy dyplomowej była „Jakościowa ocena sposobu żywienia i stanu odżywienia kobiet z zespołem policystycznych jajników (PCOS)”. W 2016 r. moja praca magisterska została wyróżniona, jako najlepsza praca w konkursie podczas VII Konferencji Żywienie Zdrowie i Choroby we Wrocławiu.

Doświadczenie zawodowe uzyskałam dzięki pracy w gabinetach dietetycznych (po ukończeniu studiów licencjackich), praktykach zawodowych w szpitalach i poradniach dietetycznych.

Podejście do racjonalnego żywienia opieram na stałym kształceniu swoich umiejętności. Uczestniczę w licznych konferencjach i kursach oraz śledzę nowinki żywieniowe i medyczne.

Prowadzę Centrum Dietetyki Medycznej Zdrowia i Urody „BALANS” i układam plany żywieniowe dla osób zdrowych i ze schorzeniami dietozależnymi. Byłam również Sekretarzem Polskiego Towarzystwa Dietetyki – Oddział w Szczecinie. W roku 2016 zostałam nominowana do nagrody „Laur Powiatu Wałeckiego” w kategorii czyny społeczne. W 2018 roku otrzymałam 1 miejsce w dziedzinie Orły Medycyny Wałcz. W 2019 roku wręczono mi nagrodę Kobiety Biznesu podczas II Kongresu Kobiet w Tucznie,

Certyfikaty, dyplomy i kwalifikacje

Z doświadczenia wiem, że z każdym sukcesem moi Pacjenci zmieniają swoje podejście do świata – stają się pewniejsi siebie. Pragnę dać im możliwość zmian, dlatego oprócz poradnictwa dietetycznego (prowadzonego w moim gabinecie), aktywnie promuję zdrowy styl życia. Prowadzę liczne prelekcje i warsztaty o tematyce żywieniowej/medycznej dla dzieci i dorosłych. Do współpracy zapraszają mnie między innymi szkoły, przedszkola, placówki medyczne, kluby fitness, stowarzyszenia i różne media.  Obecnie w moim gabinecie dietetycznym pacjenci mogą skorzystać również z konsultacji z psychologiem, dzięki czemu efekty ich dieto-terapii są skuteczniejsze.

Czym jest dla mnie dietetyka? Przede wszystkim życiową pasją, którą mogę realizować przez pracę z innymi ludźmi. Uznanie moich pacjentów i uzyskane przez nich rezultaty są dla mnie największym sukcesem i motywacją do dalszego działania.